Novinky

Těšte se na novou hru s Batmanem!

Vývojářská společnost WB Games Montreal před nedávnem vyzradila pár detailů o nové hře s Batmanem v ústřední roli. Vydala také nový teaser a po internetu k tomu koluje pár obrázků. Jak to vypadá?

52_1

Nový teaser se okamžitě začal šířit po Facebooku, Instagramu i Twitteru a na jeho základě si můžeme vytvořit o něco ucelenější obrázek. Na snímcích je také vidět erb, velmi podobný ikonografii americké vlády, s orlem umístěným na vrcholu. Teaser doprovázel slogan „Capture the Knight (Dopadněte rytíře)“.

To, co je fanouškům v teaseru odkryto, sice smysl nového sloganu příliš nevysvětluje, pár detailů se z něj ale vyčíst dá. Fanoušci dlouho spekulovali o tom, že se nová hra bude soustředit kolem Court of Owls, stínové organizace podobné Iluminátům, která přeruší přívod elektřiny do Gothamu. Erb s orlem tuto teorii dost možná vyvrací, na předčasné závěry je ale stále příliš brzy. Budeme si tedy nejspíše muset počkat na první vydání oficiálního herního traileru.

52_2

Studio WB Montreal má na svém kontě již spinoff prequel s názvem Batman: Arkham Origins. Ohlasy na tuto hru byly poměrně rozdílné, což ale mohlo zavinit i vydání ve stejné době jako hry od Rocksteady, se kterými se nemohla příliš rovnat. Poslední hra z Arkhamu byla vydána v roce 2015 a stálo za ní právě studio Rocksteady. Po této poměrně dlouhé pauze má WB Montreal možná šanci začít novou cestu herních příběhů netopýřího hrdiny.

 

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/new-batman-game-teased-again-from-wb-games-montrea/1100-6472631/

Co všechno už víme o PS5

Sony pomalu odkrývá detaily o nové verzi své konzole PlayStation. Kdy přesně se na ni můžeme těšit a co od ní očekávat? Podívejte se na nejnovější informace o PlayStation 5.

51_1

Oficiální název nové konzole zní, jak se asi dalo očekávat, PlayStation 5. Nejčastější otázka směřuje k datu vydání. Přesný termín znám není, Sony ale několikrát zmínilo „svátky 2020“, takže zhruba někdy mezi říjnem a prosincem tohoto roku. O ceně se toho zatím také moc neví, podle oficiálních prohlášení bude PS5 přístupný co nejvíce hráčům. Dá se předpokládat, že cena opravdu nebude nijak závratná, vzhledem ke kritice předraženého PS3 a pozitivních ohlasů ohledně mnohem nižších pořizovacích nákladů na PS4.

Další častá otázka se týká kompatibility PS4 her a nové konzole. Vzhledem k tomu, že vnitřní architektura obou konzolí je velmi podobná, hry pro PS4 pojedou i na nejnovější verzi. To je velmi vítaná novinka, protože PS4 kompatibilní s hrami pro starší verze nebyla, což vyvolalo nemalé zklamání u mnoha fanoušků. Hry pro PS4 navíc na nové konzoli poběží mnohem rychleji.

51_2

 

Sony se poměrně překvapivě nijak netají technickými údaji nové konzole. PlayStation 5 bude mít AMD čip s osmijádrovým Ryzen procesorem třetí generace. Konzole bude také podporovat 8K hry, což ale bude záviset především na televizi, se kterou se PS5 bude používat. O grafiku se postará Navi od Radeonu ve verzi speciálně vyvinuté pro PS5. Nová konzola bude mít také vylepšené audio a bude plně podporovat 3D formát zvuku. Pevný disk bude SSD, takže se lze těšit na opravdu rychlé načítání i zpracovávání her, a jeho kapacita bude 100 GB. PS5 bude mít (na rozdíl od nejnovějšího Xboxu) také vysouvací diskovou jednotku, aby si fanoušci mohli kupovat fyzické hry.

Inovací se dočkají také ovladače. Novinky by měly hráčům umožnit vychutnávat si hry ještě více naplno a pocítit vše přímo ve svých rukou. Díky tomu budete schopni rozlišit i rozdílnou texturu povrchu, po kterém se budou postavy v hrách pohybovat, při pohybu trigger tlačítky (L2/R2) ucítíte odpor při natahování luku nebo při zrychlovaní v automobilových závodech. Vývojáři her už obdrželi první verzi nových ovladačů, aby věděli, co dokáží, a mohli jim nové hry přizpůsobit. Kromě toho bude mít nový ovladač velkokapacitní baterii, bude se připojovat pomocí USB-C a bude mít vylepšený reproduktor.

Ačkoliv se očekává, že po vydání nové konzole přijdou na řadu s vylepšováním i headsety pro VR, zatím platí, že staré PSVR bude PlayStation 5 podporovat. A ještě jedna zajímavost. Spojené národy vydaly iniciativu a vytvořili alianci nazvanou The Playing for the Planet (Hraní pro planetu), která má za cíl pomoci hernímu průmyslu být více přátelský k životnímu prostředí. Sony se toho také chytilo a prohlásilo, že jejich nejnovější hardware bude využívat výrazně méně energie během suspend/sleep módu. Pokud by 1 milion hráčů PS5 spustilo tento úsporný režim, ušetřilo by se tolik energie, která by vystačila 1 000 domácností v USA.

 

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/ps5-price-confirmed-games-release-date-specs-backw/1100-6466357/

 

Jak to vypadá s filmovou verzí slavné herní klasiky Uncharted?

Prvotní nadšení z chystaného filmu podle hry Uncharted vystřídalo u mnoha fanoušků zklamání. A ne jen jedno. Už 6 režisérů od tohoto projektu odstoupilo.

První zmínka o chystaném trhu se objevila již v roce 2008. Během té doby se na pozici režiséra vystřídalo hned 6 lidí. To je poměrně nevídané a důvodů pro to je hned několik. Nyní to ale vypadá, že se studio Sony přiblížilo ke spolupráci se sedmým režisérem. Podle časopisu Hollywood Reporter hází očkem po režisérovi filmů Venom nebo Zombieland - Rubenu Fleischerovi. Podle oficiálních informací ještě přístupové rozhovory nezačaly, studio má ale o Fleischera vážný zájem. „Práce je jeho, pokud ji bude chtít.“

50_1

Předešlých 6 režisérů (David O. Russell, Seth Gordon, Neil Burger, Dan Trachtenberg, Shawn Levy a Travis Knight, který projektu opustil v prosinci 2019) z projektu vycouvalo kvůli konfliktům s jinými projekty. Film Uncharted se ale nepotýká s problémy pouze u režie. Samotný scénář byl již několikrát přepsán. Zatím poslední verzi mají na svědomí Rafe Judkins, Art Marcum a Matt Holloway.

Film Uncharted bude prequelem k herním příběhům. Sony nyní také oznámilo oficiální datum, kdy by měl film spatřit světlo světa: 18. prosinec 2020. Už teď se ale očekává, že nastane zdržení. V roli Nathana Drake by se měl podle všech informací objevit Tom Holland, který se proslavil především svou rolí Spider-Mana. Sullyho by si měl zase zahrát známý herec Mark Wahlberg.

50_2

Nejposlednějším dílem série Uncharted je Uncharted: The Lost Legacy z roku 2017, před ním byl vydán v roce 2016 Uncharted 4: A Thief's End. Nové díly zatím nebyly oznámeny a vývojář Naughty Dog momentálně pracuje na The Last of Us: Part II, kterého bychom se měli dočkat letos v květnu. I v případě, že by se Naughty Dog na projektu již nepodílel a příběh Nathana Drakea je uzavřen, podle vývojářů by se do práce na Uncharted 5 mohlo zapojit nové studio.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/after-losing-6-directors-the-uncharted-movie-is-ey/1100-6472684/

Podívejte se, na jaké hry se můžete těšit v roce 2020!

Tenhle roku bude pro všechny fanoušky videoher, naprosto úžasný. Pojďte se s námi podívat na přehled her, které mají jako datum vydání právě rok 2020!

Je zřejmé, že se letos můžeme těšit na mnohem více her než jen na ty, které uvidíte níže. Spousta vývojářů si žhavé novinky nechává ještě pro sebe. To, jaké hry se budou uvádět, se dozvídáme jen pár měsíců dopředu. A tak víme, co nás čeká, až do června a pak – kdo ví. I tak nás ale můžou následující měsíce překvapit. Vydání následujících titulů je ale jisté. V tabulce najdete vždy název očekávané hry, pro jaké platformy bude určena a také datum jejího vydání. U některých her není přesné datum známo, víme ale alespoň, ve kterém měsíci by hra měla být vydána.

49_1

Název hry

Platforma

Datum vydání

Kentucky Route Zero: TV Edition

PS4, Xbox One, Switch, PC

leden

Warcraft III: Reforged

PC

leden

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

Switch

leden

The Walking Dead: Saints & Sinners

PC

leden

Monster Hunter World: Iceborne

PC

9. ledna

Dragon Ball Z: Kakarot

PS4, Xbox One, PC

17. ledna

Oddworld: Stranger's Wrath HD

Switch

23. ledna

Journey to the Savage Planet

PS4, Xbox One, PC

28. ledna

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

PS4, Switch

únor

Two Point Hospital

PS4, Xbox One, Switch

únor

One-Punch Man: A Hero Nobody Knows

PS4, Xbox One, PC

únor

Zombie Army 4: Dead War

PS4, Xbox One, PC

únor

Dreams

PS4

únor

Street Fighter V: Champion Edition

PS4, PC

únor

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

PS4, Xbox One, Switch, PC

4. února

Yakuza 5

PS4

11. února

Darksiders Genesis

PS4, Xbox One, Switch

14. února

Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle

PS4, Xbox One

18. února

Devil May Cry 3: Special Edition

Switch

20. února

Mega Man Zero/ZX Legacy Collection

PS4, Xbox One, Switch PC

25. února

Marvel's Iron Man VR

PSVR

28. února

Nioh 2

PS4

březen

Doom Eternal

PS4, Xbox One, Switch, PC

březen

Doom 64 (bonus pouze k Doom Eternal)

PS4, Xbox One, Switch, PC

březen

One Piece: Pirate Warriors 4

PS4, Xbox One, Switch, PC

březen

Half-Life: Alyx

PC

březen

Final Fantasy VII Remake

PS4

3. března

Pokemon Mystery Dungeon DX

Switch

6. března

Ori and the Will of the Wisps

Xbox One, PC

11. března

My Hero: One's Justice 2

PS4, Xbox One, Switch, PC

13. března

Fairy Tail

PS4, Switch

19. března

Animal Crossing: New Horizons

Switch

20. března

Bleeding Edge

Xbox One, PC

24. března

Persona 5 Royal

PS4

31. března

Minecraft: Dungeons

Xbox One, PC

duben

Trials of Mana

PS4, Switch, PC

duben

Resident Evil 3

PS4, Xbox One, PC

3. dubna

Disaster Report 4: Summer Memories

PS4, Switch, PC

7. dubna

Cyberpunk 2077

PS4, Xbox One, PC

16. dubna

Predator: Hunting Grounds

PS4, PC

24. dubna

Gears Tactics

Xbox One, PC

28. dubna

Marvel's Avengers

PS4, Xbox One, PC

15. května

Wasteland 3

PS4, Xbox One, PC

19. května

Maneater

PS4, Xbox One, Switch, PC

22. května

The Last Of Us Part II

PS4

29. května

Pokemon Sword / Shield: The Isle of Armor Expansion

Switch

červen

 

Dále uvádíme hry, které nemají známé konkrétní datum vydání, ale které byly ohlášeny na tento rok. Najdete mezi nimi i opravdu velká a známá jména, na která se těší fanoušci videoher z celého světa.

49_2

Název hry

Platforma

12 Minutes

Xbox One, PC

Bravely Default II

Switch

Crossfire X

Xbox One, PC

The Dark Pictures Anthology: Little Hope

PS4, Xbox One, PC

Deadly Premonition 2: A Blessing In Disguise

Switch

Death Stranding

PC

Destroy All Humans! (Remaster)

PS4, Xbox One, PC

Digimon Survive

PS4, Xbox One, Switch, PC

Disintegration

PS4, Xbox One, PC

Doom Eternal

Switch

Dying Light 2

PS4, Xbox One, PC

Empire of Sin

PS4, Xbox One, Switch, PC

Evil Genius 2: World Domination

PC

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition

PS4, Switch

Godfall (Holiday 2020)

PS5

Gods & Monsters

PS4, Xbox One, Switch, PC

Ghost of Tsushima (Summer 2020)

PS4

Griftlands

PC

Halo Infinite (Q4 2020)

Xbox One, Xbox Series X, PC

Humankind

PC

Kerbal Space Program 2

PS4, Xbox One, PC

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

PS4, Xbox One, Switch, PC

Little Nightmares II

PS4, Xbox One, Switch, PC

Microsoft Flight Simulator

Xbox One, PC

Minecraft Dungeons

PS4, Xbox One, Switch, PC

Naraka Bladepoint

PC

No More Heroes III

Switch

No Straight Roads

PS4, PC

Oddworld: Soulstorm

PS4, Xbox One, PC

One Piece: Pirate Warriors 4

PS4, Xbox One, Switch, PC

Outriders

PS4, Xbox One, PC

Pokemon Sword / Shield: The Crown Tundra Expansion (Fall 2020)

Switch

Predator: Hunting Grounds

PS4

Psychonauts 2

PS4, Xbox One, PC

Roller Champions

PC

Rune Factor 5

Switch

Salaam

iOS, Android

Senua's Saga: Hellblade II (Q4)

Xbox Series X

Session

Xbox One, PC

Skatebird (Late 2020)

Switch, PC

Skull & Bones

PS4, Xbox One, PC

Spiritfarer

PS4, Xbox One, Switch, PC

Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

PS4, Xbox One, Switch, PC

Streets of Rage 4

PS4, Xbox One, Switch, PC

The Survivalists

PS4, Xbox One, Switch, PC

System Shock Remake

PS4, Xbox One, PC

Tales of Arise

PS4, Xbox One, PC

Tell Me Why (Mid-2020)

Xbox One, PC

Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine

PS4, Xbox One, PC

Twin Mirror

PS4, Xbox One, PC

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

PS4, Xbox One, PC

Watch Dogs: Legion

PS4, Xbox One, PC

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

PS4, Xbox One, PC

Windjammers 2

Switch, PC

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Switch

Yakuza: Like a Dragon

PS4

Zombie Army 4: Dead War

PS4, Xbox One, PC

 

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/every-game-release-date-we-know-in-2020-xbox-serie/1100-6469273/

Fortnite čeká soud – a opět kvůli ukradenému tanečnímu kousku

Není to poprvé, co stojí studio Epic Games před soudem kvůli autorským právům na taneční pohyby či kostýmy ve své hře Fortnite. O co jde tentokrát?

2K pracuje na nové hře ze série BioShock

Fanoušci her BioShock se konečně dočkají! Fámy se potvrdily a vývojáři z 2K potvrdili, že pracují na novém dílu. A vypadá to, že je na co se těšit.

A máme tu další ohlášenou novinku: Overwatch 2!

Světlo světa brzy spatří pokračování oblíbené týmové hry od Blizzardu. Kromě známých postav a technik se můžete v Overwatch 2 těšit na spoustu novinek!

Kdy se dočkáme čtvrtého dílu Diabla?

BlizzCon 2019 byl plný nečekaných odhalení a překvapení. Jedním z nich bylo také ohlášení nového, již čtvrtého dílu slavné herní série Diablo. Jaký bude?

Mobilní verze Call of Duty překonala rekord v počtu stažení

Mobilní verze se stávají víc a víc oblíbené a hráči si tak na svých zařízeních mohou zapařit nejrůznější klasiky. Ale to, co se strhlo kolem Call of Duty, nemá obdoby.

Nová hra od tvůrců Dragon Age vás dostane!

Tvůrci Dragon Age přichází s hrou, jaká nemá obdoby. Jedná se o zcela jedinečný formát, na který se těší celá hráčská komunita. Co o hře Chorus zatím víme?