Call Of Duty je po desáté v řadě nejprodávanějším herním produktem v USA

Významná americká agentura pro marketingový výzkum, NPD Group, oznámila, že Call of Duty se stala nejlépe prodávanou herní franšízou v USA pro rok 2018. Tento titul jí náleží již po desáté. Activision poděkovala svým věrným fanouškům a jako díky pro ně zveřejnila ty nejlepší momenty z historie Call of Duty.

29_1

„Byli jsme poctěni sledováním, jak se za posledních let komunita sblížila a dala vzniknout několika opravdu úžasným momentům. Ať už jde o schopnosti, které berou dech, bouřlivě nadšené klipy nebo o čistě humorné zážitky, je nám ctí, že můžeme sloužit té vůbec nejvášnivější komunitě.“ Tento příspěvek ukončili jeho autoři slibem, že v roce 2019 toho od Call of Duty můžeme očekávat více, žádné detaily však neprozradili.

10letá cesta začala v roce 2009 s Modern Warfare 2, v roce 2010 pokračovala díky Black Ops a v roce 2011 opět s Modern Warfare 2. Každá z těchto her se odehrávala ve více či méně vzdálené budoucnosti. Výjimkou je Infinite Warfare z roku 2016 odehrávající se ve vesmíru. WWII z roku 2017 přivedla sérii zpět ke kořenům z druhé světové války, ale Black Ops 4 ji celou přesunula opět do blízké budoucnosti.

29_2

Některé z her se nestaly nejprodávanější ve stejném roce, kdy byly vydány – ačkoliv některé ano. Ale obecně je Call of Duty tou nejprodávanější herní franšízou v USA za posledních 10 let. Z informací od NPD Group je také zřejmé, že nejlépe prodávanou hrou v USA v roce 2018 bylo Red Dead Redemption 2, s Call of Duty: Black Ops IV v těsném závěru. Následovaly hry NBA 2K19, Madden NFL 19, Super Smash Bros. Ultimate, Marvel's Spider-Man, Far Cry 5, God of War, Monster Hunter: World a Assassin's Creed: Odyssey. Tato data ale nezahrnují digitální prodeje pro PC.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/call-of-duty-is-best-selling-console-game-franchis/1100-6464612/