Mobilní verze Call of Duty překonala rekord v počtu stažení

Mobilní verze se stávají víc a víc oblíbené a hráči si tak na svých zařízeních mohou zapařit nejrůznější klasiky. Ale to, co se strhlo kolem Call of Duty, nemá obdoby.

44_1

Mezi nejoblíbenější mobilní varianty známých her patřily zejména PlayerUnknown's Battlegrounds a Fortnite. Mobilní Call of Duty je ale všechny strčilo do kapsy, a to už první týden po svém vydání: během prvních sedmi dní překonal počet jejích stažení jeden milión! Asi 56,9 miliónů z toho bylo staženo na telefony s iOS. Jen pro porovnání: během prvního týdne od vydání si PUBG stáhlo 28 miliónů a Fortnite 22,5 miliónů.

Nejvíce hráčů, kteří si Call of Duty Mobile nainstalovali, pochází ze Spojených států, zhruba 17 %. Následují Indie (13,4 %) a Brazílie (7 %). Hra ještě nebyla uvedena na čínský trh, jakmile k tomu dojde, je očekáván další rekordy lámající nárůst.

 

44_2

 

Hra Call of Duty Mobile byla vytvořena studiem Timi spadajícím pod Tencent Studios, které jsou spoluvlastníky Blizzardu. Ten teď zažívá velmi třaskavé období poté, co zabanoval hráče Hearthstone, který vyjádřil svou podporu lidem protestujícím v Hong Kongu. Jeho zabanování se samozřejmě nelíbí mnoha dalším hráčům, kteří teď hru ve velkém bojkotují.

Před nedávnem se ve světe mobilních her objevil další rekord. Hru Mario Kart Tour si v den jejího vydání stáhlo přes 10 miliónů lidí. Během první týdne se počet stažení vyšplhal na neuvěřitelných 90 miliónů a Mario Kart Tour je tak jednou z nejúspěšnějších her od Nintenda.

 

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/call-of-duty-mobile-has-biggest-mobile-game-launch/1100-6470451/