Adventura z prostředí Wikipedie vás zábavným způsobem naučí úplně všechno

Wikipedie byla přeměna na zábavnou adventuru. Hra Wikipedia: The Text Adventure je úžasný způsob, jak prozkoumat jednu z nejznámějších online encyklopedií.

03_1

Ve hře Wikipedia: The Text Adventure objevujete nový svět pomocí navigace z jednoho příspěvku této encyklopedie na druhý. Hra byla vytvořena Kevanem Davisem, který prostředí Wikipedie využil už ve svém románu nazvaném Around the World in X Wikipedia Articles (Kolem světa v 10 článcích z Wikipedie).

Z úvodní obrazovky si můžete buď vybrat jedno z míst, orientačních bodů nebo objektů navržených hrou jako startovní bod, nebo si vybrat podle svého úsudku. Jakmile si zvolíte, objeví se textové pole se základním popiskem, který je tvořen článkem z Wiki, společně s pokyny, jak se dostat k další lokaci. Můžete si ale také zvolit vlastní cestu tím, že napíšete název článku, na který se chcete přesunout.

Můžete vše podrobně prozkoumat, když jednoduše napíšete, o jakou věc, objekt nebo postavu máte zájem. Pokud chcete více informací, otevře se vám kompletní článek ve Wikipedii o daném tématu. Dokonce můžete své objevy sdílet na sociálních médiích. Pokud se ve hře zaseknete, pomocí příkazu „help“ se vám nabídne více informací o tom, jak dále postupovat.

03_2

Hra využívá souřadnice, které jsou uvedeny v jednotlivých článcích. Pohybujete se tak na virtuální mapě, kde jednotlivé body odpovídají konkrétním reálným místům. Pokud náhodou nenajdete to, co hledáte, můžete vývojářům pomoci tím, že sami potřebné souřadnice doplníte. Tím tak pomáháte nejen hře, ale především samotné Wikipedii. Ta je přeci jen na společné práci a vzájemné výpomoci postavena.

Díky této hře se můžete dozvídat zajímavé informace, vzdělávat se a procházet Wikipedii trochu zábavnějším způsobem. Hra má jednoduchou grafiku, i tak ale dokáže zaujmout a zabavit na dlouhé hodiny.

 

 

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/wikipedia-online-adventure-game-encyclopedia-entries-pages-developer-kevan-davis-a7821131.html