Kdy se dočkáme čtvrtého dílu Diabla?

BlizzCon 2019 byl plný nečekaných odhalení a překvapení. Jedním z nich bylo také ohlášení nového, již čtvrtého dílu slavné herní série Diablo. Jaký bude?

45_1

Na letošním BlizzConu bylo nové Diablo IV nejen oznámeno, ale také předvedeno formou traileru, z kterého se dá mnoho vyčíst. Už teď je například jasné, že nový díl bude oproti těm předchozím o poznání teměnjší a děsivější. Jeden z tvůrců, Luis Barriga, popsal nové Diablo třemi slovy: temnota, svět a odkaz.

„Nejdříve si všimnete, že se vracíme k temným kořenům. To znamená krev a vnitřnosti. Znamená to okultní symboly a rituály. A co je nejdůležitější, znamená to také, že vítězství nejsou ani čistá, ani zaručená.“ Svět Diabla bude v nejnovějším díle mnohem ucelenější a komplexnější. „V předchozích Diablo hrách jsme ze Sanctuary viděli jen záblesky. V Diablo IV chceme celý svět postavit do popředí. Chceme, aby každá postava, každé monstrum a každá frakce měli své jasné místo.“

 

45_2

 

Sanctuary bude v novém díle fungovat jako něco mnohem více než jen pozadí. „Je to právě svět, ve kterém se odehrává, který ovlivní to, jak si hru užijete. Najdete v něm tábory nepřátel i spřátelená města. Je to místo, kde najdete ostatní hráče, s kterými budeme moci interagovat, ať už s nimi budete chtít obchodovat, nebo se s nimi spojit. A nebo je zabít v PvP zónách.“

Konkrétní detaily ohledně termínu vydání nejsou zatím známy. Není ani taky jistá, pro jaké platformy a konzole bude Diablo 4 určeno. Postupně se ale jistě vyrojí další a další novinky, a my je pro vás budeme pečlivě sledovat!

 

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/diablo-4-announced-at-blizzcon-with-gameplay-and-c/1100-6471089/