První fotky nové konzole Mad Box jsou konečně tady!

Generální ředitel anglické společnosti Slightly Mad Studios, Ian Bell, před nedávnem oznámil, že se pracuje na nové stolní herní konzoli – Mad Box. Podle prvních dostupných informací se zdá, že půjde o vážnou konkurenci PlayStationu i Xboxu.

23_1

Příliš informací nevíme, ale díky tomu, že Bell na svém twitterovém účtu sdílel první fotky, si můžeme udělat alespoň nějakou představu. Konzole vypadá jako klasické PC se skříní ve tvaru M a s logem Slightly Mad Studios na boku. Vnitřek je na obrázcích rozmazaný, takže co přesně skříň ukrývá, nevíme. Podle Bella ale nad vybavením tým stále diskutuje a ani tento zveřejněný design nemusí být ještě finální.

Mad Box by podle informací od Bella měl být velmi lehký a jeho součástí by měla také odnímatelná rukojeť, pomocí které by se dala konzole snadno přenášet. Bell také uvedl, že Mad Box bude schopen komunikovat s jinými Mad Boxy, a to bezdrátově. Více podrobností k tomu ale neprozradil.

23_2

Bell prohlašuje, že Mad Box bude „nejsilnější konzole, která kdy byla postavena“ s doplňky, které „budou odpovídat velmi rychlému PC za dva roky od teď“. Systém bude „podporovat většinu hlavních VR headsetů“ a bude mít obnovovací frekvenci až 90 snímků za vteřinu (per eye). Systém by měl také nabídnout 4K rozlišení.

Cena ani přesné datum uvedení Mad Boxu na trh ještě nebyly oznámeny, ale Bell tvrdí, že by se měl nový systém objevit přibližně v příštích třech letech a jeho ceny „budou konkurence schopné cenám konzolí, které budou v té době dostupné“.

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/first-look-at-new-mad-box-gaming-consoles-design-r/1100-6464167/