Film Na Hromnice o den více se po 26 letech od svého vzniku dočkal sequelu v podobě VR hry

Sony vypustilo první trailer pro svou novou hru: Groundhog Day: Like Father Like Son. Tato VR hra je sequel k filmu, který je u nás známý pod názvem Na Hromnice o den více, z roku 1993. Hra se odehrává mnoho let po filmových událostech.

31_1

Podle Sony budete hrát za „okouzlujícího, ale arogantního Phila Connorse mladšího, který vyrůstal ve stínu svého otce, muže, který strávil svůj život opakováním jednoho jediného dne, dokud jej nezdokonalil.“ Jak jeho otec, také Phil ml. se zasekne a je nucen opakovat týž den stále dokola, zatímco je uvězněn „v malém městě, které si přál opustit, protože zde nemůže dostat ani malinký šálek capuccina, a bude muset prožívat ten stejný den, dokud si neuvědomí pravou hodnotu přátel a rodiny.“

Like Father Like Son (v překladu Jaký otec, takový syn) je příběh kompletně vyprávěný ve VR a hráč prožívá stále se opakující časový úsek. Do styku bude přicházet s mnoha postavami, některé z nichž známe už z filmu, jako například Neda Ryersona, a bude muset přijít na to, jak přivést den Phila ml. k dokonalosti, aby mu pomohl vymanit se ze začarovaného kruhu.

31_2

Hra Groundhog Day: Like Father Like Son je naplánována pro PSVR, Oculus Rift a HTC Vive a dočkáme se jí někdy v roce 2019. Právě takováto hra určena pouze pro VR sety je něco, co toto odvětví potřebuje. Mnoho lidí váhá, zda do VR setu investovat, ačkoliv v roce 2018 vyšlo pár zajímavých kousků (Astro Bot: Rescue Mission nebo Tetris Effect), ale moc jich nebylo.

VR se představilo v novém světle na lednovém CES 2019, kde HTC oznámilo dva nové headsety: Vive Pro Eye a Vive Cosmos, spolu s novým neomezeným Viveportem. Oculus také odhalil nový VR set s názvem Quest a Holoride zase představil zcela novou VR simulaci, ve které zažijete jízdu z pohledu zadního sedadla v autě.

 

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/26-years-later-groundhog-day-movie-gets-a-sequelan/1100-6464754/