Staňte se pirátem, vládcem nebo stavitelem lodí – v nové hře s názvem Atlas

Atlas je hra, ve které jde o přežití. Je to MMO. Je to pirátská fantasy s velkou dávkou plachtění. Je to simulátor vládnutí s postavami, které reálně stárnou. Je to hra, ve které je možné si navrhnout a nakreslit vlastní pirátskou vlajku či prkno po prknu postavit svou vlastní loď.16_1

Podle Jeremyho Stieglitze, režiséra Atlasu, je množství věcí, které ve hře můžete dělat, neuvěřitelné. Hra by měla být k dispozici od 13. prosince 2018 a je jednodušší a rychlejší psát o tom, co ve hře není než naopak.

Atlas je možné hrát z pohledu první nebo třetí osoby a MMO prvkem jsou úkoly, které mohou hráči plnit. Hrát budete za potomka magické říše Pathfindera. Existence magie vysvětluje všechny ty draky a krakeny, které je možné vidět v oceňovaném traileru. Zvířat, která budete moci najít, ochočit či dokonce množit je v tomto světě více.


16_2

Hlavní dějovou linkou Atlasu je pátrání speciálních lidí po speciálních schopnostech. Vedlejším dějem je ale snaha o ovládnutí světa, prozkoumávání a hlavně – přežívání. Základem je vlastní loď. Jakmile si postavíte svou první bárku, začnete objevovat svět, stáváte se silnějším a také bohatším, což vede ke stavění větších a lepších lodí. Lodě můžete také krást jiným hráčům a samozřejmě budete potřebovat posádku, ať už složenou z postav ovládaných skutečnými lidmi nebo počítačem.

Interakce mezi hráči jsou v Atlasu zásadní. Je možné si vzájemně krást lodě i jiná zařízení či bojovat nebo okupovat území. Jakmile budete vlastnit část světa, můžete ji pomoci NPC postav chránit, vybírat daně a starat se o to, aby co nejvíce prosperovala a rostla. Hráči budou mít také možnost spojovat se do větších společností, které budou mít větší šanci svět Atlasu ovládnout.

 

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/atlas-is-a-wildly-ambitious-pirate-game-about-ever/1100-6463811/