Tvůrce Undertale přichází s novou hrou, která bude úplně zdarma

Toby Fox, herní vývojář a skladatel, je známý především jako tvůrce hry Undertale. Ta je přijímána poměrně rozporuplně – na jednu stranu je velmi kritizována, na druhou stranu má nemalou fanouškovskou základnu. A pro ty, kteří si Undertale oblíbili, připravil Fox menší překvapení.

11_1

Podle všeho je nová Foxova hra s názvem Deltarune úzce propojena s jeho prvotinou. Tomu odpovídá i podobnost názvů obou her, Deltarune je vlastně anagramem Undertale. Hra Undertale je plná záhad a tajemství, o jejichž rozluštění se fanoušci dlouhodobě pokouší. Možná jim právě Deltarune pomůže některá mystéria odhalit. Hra ještě není zcela hotové a bude se upravovat podle reakcí a názorů fanoušků, což naznačil sám Fox ve svém příspěvku na Twitteru.

Před nedávnem byla uvedena verze Undertale pro Nintendo Switch, která se tak připojila k PC a PlayStation verzím. Předností této hry – a pro někoho naopak jejím velkým mínusem – je jedinečný bojový systém nabízející neuvěřitelnou flexibilitu v boji s nepřáteli.

11_2

Podle některých recenzentů je Undertale úžasná hra právě díky své inovaci a pokrokovosti v rámci RPG her. Hra totiž bourá všechny tradice a to, na co jsou vývojáři i hráči zvyklí. A právě v tom je její největší kouzlo. Zda na ni v tomto ohledu naváže i Deltarune, se ještě uvidí. Zatím to ale vypadá velmi pravděpodobně. Hru si lze od konce října stáhnout zcela zdarma na jejím oficiálním webu a k dispozici jsou verze pro PC i Mac.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/undertale-creator-releases-deltarune-a-new-surpris/1100-6462899/