Breakpoint – nové hry ze série Ghost Recon se dočkáme již tento podzim!

Ghost Recon je série vojenských taktických stříleček od Ubisoftu, ve kterých velíte fiktivní elitní skupině vojáků (Ghosts neboli Duchové) a bráníte svět před zloduchy. O tom, jak bude Ghost Recon: Breakpoint zhruba vypadat, si můžete obrázek udělat i díky oficiálnímu traileru, který najdete na konci článku.

37-1-novinka-ghost-recon-breakpoint

Zatímco poslední díl série z roku 2017, Wildlands, se odehrával v Bolívii, Breakpoint nás zavede na Auroru – fiktivní poloostrov připomínající Nový Zéland. Právě zde totiž sídlí Skell Technology, společnost zabývající se vývojem dronů a s nimi spojených technologií. Jednoho dne komunikace se sídlem společnosti naprosto ustane a vy jste společně se svým týmem vyslaní zjistit, co se děje. Jakmile dorazíte na místo, ke svému překvapení zjistíte, že místo toho, aby z vás byli lovci, stala se z vás lovná zvěř…

Během hry narazíte na skupinu známou jako Vlci (Wolves) a podle tvůrců hry jsou tito stejně schopní jako vaši vojáci. To znamená, že Breakpoint bude daleko více o taktizování a schopnosti se skrýt než předchozí hry v sérii. Používat můžete samozřejmě drony nebo se pokrývat blátem, zároveň si však musíte léčit všechny své rány a o zbraně budete muset tvrdě bojovat. Vlky vede jistý Cole D. Walker, jemuž tvář i hlas propůjčil známý herec Jon Bernthal. Pokud jste si zahráli Wildlands, možná vám bude Walker povědomý – je to totiž bývalý Duch.

37-2-novinka-ghost-recon-breakpoint

Na rozdíl od Wildlands jsou zde schopnosti, zbraně a další věci, které můžete sebrat a použít, určovány třídou vaší postavy. Tyto třídy budou v základní části hry 4 a postupně v dalších měsících od vydání Breakpoint budou přidávány další. Podle společnosti budou ve hře otevřeny módy solo, co-op i PvP a váš postup v jednom módu se bude automaticky přenášet i do těch dalších.

Ghost Recon: Breakpoint bude oficiálně vydán 4. října pro PS4, Xbox One a PC. A zde již slíbený trailer:

 

Zdroj: Gamespot.com