Oblíbení hrdinové z Bradavic se vrací ve hře inspirované Pokémon Go

Vývojářská společnost Niantic už nějakou dobu pracuje na nové hře. Ponese název Harry Potter: Wizards Unite a stejně jako Pokémon Go ji budete hrát v reálném světě. Téhle žhavé novinky bychom se měli dočkat ještě letos.

02_01

Na vývoji hry Harry Potter: Wizards Unite se podílí také společnost Portkey Games. Tu vlastní Warner Bros a její prací je vytváření a promýšlení her odehrávajících se v úžasném světě J. K. Rowlingové. Nové dílo by mělo mít prvky jiné známé hry, Ingress, která využívá rozšířenou realitu. To znamená, že objevujete nové lokace a sbíráte předměty do hry, zatímco se pohybujete v reálném prostředí.

Ingress se téměř ihned po svém vydání stala fenoménem, asi stejně jako Pokémon Go, které vyšlo před pár lety. Zatímco v této hře jste chytali virtuální Pokémony prostřednictvím displeje svého telefonu, v Harry Potter: Wizards Unite bude nejspíš za pomoci kouzel přeměňovat reálné objekty ve svém okolí. Dost možná si budete i moci zahrát famfrpál, vyzývat ostatní hráče k souboji – a samozřejmě také hledat Voldemorta.

02_2

Rozšířená realita (anglicky augmented reality, zkratka AR) funguje tak, že mapuje skutečný svět doplňuje do něj počítačem vytvořené objekty. Prostřednictvím počítače nebo chytrého telefonu můžete tyto objekty nejen vidět, ale především s nimi provádět různé interakce. Na podobném principu fungují např. různé filtry a efekty na Snapchatu. Této technologie si také velmi všímá společnost Apple, která s ní má asi něco za lubem. A jak se dá od této společnosti očekávat, bude to něco velkého.

 

zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/harry-potter-wizards-unite-pokemon-go-game-app-hogwarts-jk-rowling-london-diagon-alley-a8044516.html