Překvapení: Sony přišlo s novou verzí slavné hry Lemmings!

Zcela bez varování nebo jakýchkoliv předchozích signálů, vypustilo Sony úplně novou verzi hry Lemmings, pro mobilní telefony. Hra nazvaná jednoduše Lemmings je nyní dostupná pro telefony se systémem iOS nebo Android.

21_1

Zdá se, že hra zůstává zcela věrná verzi, kterou známe z 90. let, a jediná modernizace série spočívá v jejím uzpůsobení pro mobilní zařízení. Tvůrci vzali to, co všichni na Lemmings milujeme, a předělali to do verze, která maximálně využije možnosti, které nabízí mobilní telefony nebo tablety. Hra je orientována na výšku, protože v této poloze se dá hrát i pomocí jen jedné ruky.

Tvůrci se snažili udělat hru co nejvíce uživatelsky příjemnou, tak, aby hráči snadno úspěšně zvládli jednotlivá kola, aby pro ně bylo jednoduché přijít s plánem a ten pak naplnit. Vše, co máme s Lemmings spojené, zde ale je. Malí tvorové na vaše příkazy kopou, šplhají, staví, blokují nebo padají skrze kola, a to s lehkostí, která je zároveň zábavná, ale také lehce náročná.

21_2

Lemmings jsou zcela zdarma, ale ti, kteří chtějí utratit pár kaček, budou mít ve hře možnost provádět dodatečné nákupy. Podle oficiálního popisu se ale hraní Lemmings neobejde bez připojení na internet.

První Lemmings spatřili světlo světa v roce 1991 a původně byli určeni pouze pro Amigu, teprve postupně vycházely i verze pro další konzole a zařízení. Vydavatelem byla společnost Psygnosis, kterou o něco později převzala společnost Sony a Lemmings se stali dostupnými i na konzolích PlayStation. V roce 2006 byl vydán remake určený pro PS2, PSP i PS3, rovněž pod názvem Lemmings.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/surprise-sony-launches-new-lemmings-game-out-now/1100-6464038/