Můžeme se těšit na nástupce Alien: Isolation?

Creative Assembly, vývojářské studio, které stojí za velmi oblíbenou FPS hororovou hrou Alien: Isolation, v současnosti pracuje na nové herní sérii. Co o ní zatím víme?

39-1-novinka-od-creative-assembly

Studio se zatím tváří dost tajemně, ale pár indícií o nové hře stejně máme. Jednou z nich je nová pracovní nabídka, kterou Creative Assembly zveřejnilo. Studio v ní hledá vedoucího designera pro práci na nové FPS. Zájem mají o někoho, kdo dokáže vést celý tvůrčí proces při vytváří zajímavých hratelných postav, které mají řadu neuvěřitelných myšlenek a provokujících specialit. Vypadá to, že Creative Assembly vyvíjí FPS hru s různými typy postav se specifickými schopnostmi a znalostmi, asi ve stylu Overwatch, Rainbow Six: Siege nebo Apex Legends.

Po novém vedoucím designérovi se také požaduje „široké pochopení zpeněžení, odměn a umělecké produkce‟ a k tomu navíc ochota poskytovat „poradenství v oblasti vizuálního designu a kosmetiky‟. I tyto požadavky svádí k domněnkám, že by se mohlo jednat o střílečku podobnou výše zmíněným. Všechny tři rysy „kosmetiky‟ jsou totiž vázány na nějakou formu mikrotransakcí. Z pracovní nabídky lze ještě vyčíst, že by se mělo jednat o taktickou střílečku, nic dalšího ale nové hře Creative Assembly nevypustilo.

 

39-2-novinka-od-creative-assembly

 

Vzhledem k tomu, že nové střílečky s hlavním hrdinou se už dlouho na herní scéně neobjevily, je dost nepravděpodobné, že by nová hra byla odkazem na souboje různých hrdinů. Daleko pravděpodobnější je, že Creative Assembly momentálně pracuje na hře, která využívá boje založené na hrdinech v žánru, který se doteď moc nedělal. Je to podobná situace, jako když Respawn inovoval hrdinské střílečky tím, že jejich mechaniku aplikoval na bitevní královskou hru.

 

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/alien-isolation-devs-next-game-could-be-a-hero-bas/1100-6468374/