Razer v roce 2019 představí bezdrátovou klávesnici a myš pro Xbox One

Kalifornská společnost Razer, která vyrábí herní hardware, odhalila svou nejnovější bezdrátovou klávesnici a myš, které byly speciálně navrženy tak, aby se daly používat společně s Xbox One. Jmenovat se budou Razer Turret a pořizovací cena celého setu bude 250 $.

20_1

Nic vám nebude bránit v tom, abyste nové komponenty Razer Turret používali se svým PC, ale klávesnice i myš budou vybaveny speciálními funkcemi, díky kterým budou přímo ideální pro Xbox One. V designu se budou odrážet typické prvky jak pro Razer, tak pro Xbox a díky tomu bude vaše klávesnice svítit v rytmu hry, kterou budete zrovna pařit. Na klávesnici bude také speciální klávesa sloužící pro okamžitý návrat na hlavní stránku konzole.

Bezdrátová klávesnice a myš nabídnou po plném nabití až 40 hodin hraní a jejich životnost je odhadnuta na 80 miliónů úhozů a 50 miliónů kliknutí. Část klávesnice bude možné prodloužit a získat tak rovný povrch pro myš, takže můžete používat celý set jen na svém klíně, bez nutnosti mít po ruce stůl nebo nějakou větší plochu.

20_2

Listopadový update na Xboxu One přidal do konzole podporu pro novou klávesnici i myš. Podpora ale není součástí všech her. Update jednoduše přidal novou možnost a je pouze na vývojářích, zda se rozhodnou přidat do svých novinek i tuto možnost hraní. Fortnite, Warframe a War Thunder byly první hry, které podporují hraní pomocí klávesnice a myši. Před nedávnem se k nim přidaly také Minecraft, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Warhammer: Vermintide 2 a X-Morph: Defense. U některých dalších je nová možnost naplánovaná, týkat by se to mělo her Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface a Wargroove.

Už nyní si můžete Razer Turret předobjednat na Microsoft Store, set ale pravděpodobně nebude k dostání dřív než v březnu či dubnu.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/razer-announces-xbox-one-wireless-mouse-and-keyboa/1100-6464048/