Co si pro nás a Xbox letos připravil Microsoft?

V herním světe je vždy na co se těšit a rok 2019 není výjimkou. Microsoft konečně oznámil, co má pro tento rok v plánu, a je to poměrně zajímavé čtení.

26_1
Mezi první tituly, na které se letos fanoušci mohou těšit, patří Crackdown 3, Ori and the Will of the Wisps, Gears 5 a Minecraft:Dungeons. Microsoft v tomto roce také vydá nový update pro Sea of Thieves s názvem The Arena, který do hry přidá soutěžní mód.

Kromě her a jejich updatů ale Microsoft také pracuje na vývoji svých technologií. Podle vlastních slov se zaměřují na obsah pro nové platformy a služby, plánují vytvářet exkluzivní hry, které z hráčů udělají věrné fanoušky Xboxu. Microsoft se snaží udržet a nadále rozšiřovat fanouškovskou základnu tím, že vymýšlí exkluzivní obsah pro každý typ hráče.

26_2

Minulý rok investoval Microsoft do své budoucnosti tím, že odkoupil 6 studií a vytvořil z nich jedno úplně nové. Na E3 společnost oznámila, že mezi nově získanými studii jsou Playground Games (Forza Horizon), Compulsion Games (We Happy Few), Ninja Theory (Hellblade) a Undead Labs (State of Decay). Na události Microsoft's X018 v Mexico City oznámili získání společností Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas) a inXile Entertainment (Wasteland 3). Nově vzniklé studio se jmenuje The Initiative, základnu má v Los Angeles a pracuje v něm například designér a autor Red Dead Redemption a mnoho dalších významných jmen.

Mimo to pracuje Microsoft na nové herní streamovací službě, která umožní hrát Halo i na mobilních telefonech. Navíc se můžeme těšit na nový seriál na motivy této slavné herní série a taky na film podle her Gears of War. A samozřejmě, že Microsoft pracuje hned na několika nových Xbox konzolích.


zdroj: https://www.gamespot.com/articles/xbox-studio-teases-new-microsoft-technologies/1100-6464372/