Jak to vypadá s filmovou verzí slavné herní klasiky Uncharted?

Prvotní nadšení z chystaného filmu podle hry Uncharted vystřídalo u mnoha fanoušků zklamání. A ne jen jedno. Už 6 režisérů od tohoto projektu odstoupilo.

První zmínka o chystaném trhu se objevila již v roce 2008. Během té doby se na pozici režiséra vystřídalo hned 6 lidí. To je poměrně nevídané a důvodů pro to je hned několik. Nyní to ale vypadá, že se studio Sony přiblížilo ke spolupráci se sedmým režisérem. Podle časopisu Hollywood Reporter hází očkem po režisérovi filmů Venom nebo Zombieland - Rubenu Fleischerovi. Podle oficiálních informací ještě přístupové rozhovory nezačaly, studio má ale o Fleischera vážný zájem. „Práce je jeho, pokud ji bude chtít.“

50_1

Předešlých 6 režisérů (David O. Russell, Seth Gordon, Neil Burger, Dan Trachtenberg, Shawn Levy a Travis Knight, který projektu opustil v prosinci 2019) z projektu vycouvalo kvůli konfliktům s jinými projekty. Film Uncharted se ale nepotýká s problémy pouze u režie. Samotný scénář byl již několikrát přepsán. Zatím poslední verzi mají na svědomí Rafe Judkins, Art Marcum a Matt Holloway.

Film Uncharted bude prequelem k herním příběhům. Sony nyní také oznámilo oficiální datum, kdy by měl film spatřit světlo světa: 18. prosinec 2020. Už teď se ale očekává, že nastane zdržení. V roli Nathana Drake by se měl podle všech informací objevit Tom Holland, který se proslavil především svou rolí Spider-Mana. Sullyho by si měl zase zahrát známý herec Mark Wahlberg.

50_2

Nejposlednějším dílem série Uncharted je Uncharted: The Lost Legacy z roku 2017, před ním byl vydán v roce 2016 Uncharted 4: A Thief's End. Nové díly zatím nebyly oznámeny a vývojář Naughty Dog momentálně pracuje na The Last of Us: Part II, kterého bychom se měli dočkat letos v květnu. I v případě, že by se Naughty Dog na projektu již nepodílel a příběh Nathana Drakea je uzavřen, podle vývojářů by se do práce na Uncharted 5 mohlo zapojit nové studio.

 

zdroj: https://www.gamespot.com/articles/after-losing-6-directors-the-uncharted-movie-is-ey/1100-6472684/