Další z členů posádky Blizzardu opouští loď!

Herní vývojářská společnost Blizzard Entertainment patří k jedněm z nejznámějších a jejich hry k nejoblíbenějším. Stojí za hity jako World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone, Diablo nebo Heroes of the Storm. Tento tým, který je věhlasný především nedodržováním oznámených datech vydání, opouští další významný člen.

40-1-spoluzakladatel-blizzardu-odchazi

Společnost Blizzard Entertainment založili Frank Pearce, Michael Morhaime a Allen Adham a právě první z jmenovaných ohlásil nyní svůj odchod. Frank Pearce je nejen spoluzakladatel, ale také jedním z předních vývojářů působících ve společnosti. Působil zde přes 28 let a jeho odchod je pro mnohé velkým překvapením.

Pearce své rozhodnutí sdílel prostřednictvím prohlášení na oficiálních webovkách Blizzardu. Nenaznačuje v něm, že by měl v plánu nastoupit do jiné společnosti, spíše to vypadá, že se chystá trávit volný čas v přírodě a více se věnovat svým koníčkům a vášním. Chce se například naučit hrát na nějaký hudební nástroj.

 

40-2-spoluzakladatel-blizzardu-odchazi

 

President společnosti, J. Allen Brack, rovněž zveřejnil prohlášení, ve kterém zmiňuje Pearcovu důležitou úlohu v Blizzardu, ačkoliv na veřejnosti nikdy moc vídán nebyl. „Stejně jako mnoho z nás je i Frank introvert. Proto jste ho nevídali na veřejnosti nebo si nevšimli velkého vlivu, který měl na Blizzard a na kulturu konkrétně. Ale Frank tady byl od začátku, budoval a rozšiřoval základnu a bojoval za hodnoty, které stojí za vším, co Blizzard dělá. Blizzard je lepší, a to právě díky Franku Pearcovi.‟

Mike Morhaime, další ze spoluzakladatelů, oznámil svůj odchod již minulý rok poté, co se svého úřadu ujal nynější prezident společnosti, výše zmíněný J. Allen Brack.

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/another-blizzard-co-founder-leaving-the-company/1100-6468554/